HPD LIPA SESVETE od 1952

Novosti i aktivnosti

Žbevnica

13. 01. 2017
Gorska sekcija počinje Novu godinu lakšim izletom na Žbevnicu / Ćićarija. Istra.
Više u prilogu

Horvatov pohod

02. 01. 2017
S ponosom najavljujemo 2. HORVATOV POHOD, tradiconalni zimski planinarski pohod od centra Sesveta do našeg planinarskog doma na Lipi. Pohod će se održati u nedjelju, 15. siječnja 2017. godine. Svi ste dobrodošli!!!

Jankovac

04. 01. 2017
Sekcija NIZgore! up! za svoj prvi izlet u Novoj godini odabrala je Jankovac, na središnjem Papuku.

Sv. tri kralja na Lipi

02. 01. 2017
Tradicionalno, prvo okupljanje članova HPD LIPA SESVETE u našem domu na Lipi održava se na blagdan Sveta tri kralja, 6. siječnja. I ove ćemo se godine okupiti, čestitati si Novu godinu, nazdraviti, družiti se i zabaviti! Treba doći!

Skupština HPD LIPA SESVETE

19. 12. 2016
Poštovani, 27. prosinca 2017. godine organiziramo izvanrednu sjednicu Skupštine HPD LIPA SESVETE. Molimo članove da prisustvuju na ovom važnom događaju za našu zajednicu!
Poziv se nalazi u prilogu.

Ekspedicija Kavkaz 2016.

02. 12. 2016
Koprivnički visokogorac Matej Perkov ovog je ljeta u društvu četvorice prijatelja iz zagrebačkog HPD „Kapela“ posjetio bajkovitu Gruziju, zemlju bogate povijesti i jedinstvene prirode.
U namjeri da osjete atmosferu stijene na kojoj je prema grčkoj legendi okovan Prometej, popeli su se na 5046 m visok Kazbek koji slovi kao najljepši vrh Kavkaza.
U drugom dijelu ekspedicije istraživali su Hrvatima nepoznato gorje Chauki, te gastronomsku šarolikost i kulturno-povijesnu baštinu Gruzije.
Vidi  plakat:

HAJ LIP Skupština

12. 12. 2016
Sekcija društvenih izleta HAJ LIP u četvrtak 15. prosinca održava redovnu godišnju sjednicu Skupštine sekcije.
Svi ste pozvani; poziv s točkama dnevnog reda napazi se u prilogu. Nakon radnog dijela Skupštine biti će domjenak!
Vidi prilog:

Dobrotvorni božićni koncert

12. 12. 2016
... Rotary Kluba Zagreb - Sesvete u velikoj dvorani Narodnog sveučilišta Sesvete, u nedjelju 18. prosinca 2016. godine. Svi su Lipaši pozvani! Plakat priredbe pogledajte u prilogu!
Za više informacija kontaktirajte Anu Šijaković.

Strahinjčica

24. 11. 2016
Sekcija NIZgore!up! vodi nas na Strahinjčicu, lijepu ali nepravedno rijetko posjećivanu planinu Hrvatskog Zagorja.

Poštak

24. 11. 2016
Gorska sekcija Lipa vodi planinare na Poštak (1425 mnv), najjužniji ogranak Ličke Plješivice. Uspon nije pretežak i mogu ga svladati i ljudi koji nisu članovi Gorske sekcije.